Tesisat Temizleme

Yakıt giderlerinizi % 20 ye varan oranlarda azaltmak, tüm tesisat elemanlarının ömrünü uzatmak ve konforlu ısınmanız için  özel makinamız ile tesisatınızı temizliyoruz. Paslanma, kireçlenme gibi korozyon sorunlarını tesisatınızın bakımını yapıyoruz. Bu bakım sayesinde kombi filtreleri de temizlenerek, sisteminizin tamamı koruma altına alınmış oluyor.
Zafer Isı Mühendislik konusunda uzman ekibi ile tesisatınızı  hızlı ve güvenilir temizlik ve bakım hizmetleri vermektedir. Gezici servis ekibimiz ile haftanın 7 günü hizmet veren firmamız müşteri memnuniyeti ilkesi ile kaliteyi birleştirmektedir. Özel Makine  ile yaptığımız temizlik işlemleri ile tesisat, panel radyatörleriniz ilk günkü performanslarını tekrar sağlamaktadır, unutmayınız ki bakımı ve temizliği yapılan kombi ve tesisatınız daha yüksek performans ve daha düşük yakıt tüketimi ile hem cebinizi hem sağlığınızı koruyacaktır.

Isınma sorunlarınız varsa, iyi ısınamıyorsanız, 
Radyatörleriniz beklediğiniz ısıyı vermiyorsa, 
Radyatörlerin üstü ısınıp alt kısımları ısınmıyorsa, 
Dereceyi yükselttiğiniz halde ısınamıyorsanız, 
Ödediğiniz doğalgaz faturasının, ısınma derecenize göre fazla olduğunu yada ödediğiniz doğalgaz faturasına göre ısınma konforunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız 
İşte Sebepler

Yıllarca kullandığınız tesisat ve radyatörlerinizde  yıkama yaptırmadıysanız. 
Yıllarca merkezi sistem ( kömür-fuel oil ) ısıtmada kullandığınız radyatörleri değiştirmeden kombi ile ısıtmada da kullanmaya devam ediyorsanız. 
Kombi eşanjör-boru ve radyatörleriniz kireç,kışır katmanlara tıkanmış, yerden ısıtma sisteminizdeki plastik borularda aşırı çamurlaşma olmuştur. 
Unutulmamalı ki 1 mm’lik kireç, kışır tabakası yaklaşık %7-8 oranında verimlilik kaybına neden olur. 
Kombi ve tesisatınızda, kullanım yılında, kullanılan suyun sertlik derecesine bağlı olarak sisteminizde oluşmuş kireç ve katmanlar sizin her yıl yaklaşık %30’lara varabilecek oranlarda fazla fatura ödemenize neden olur. 
Makine sisteme bağlanması çok kolaydır herhangi bütün peteklerin sökülmesi gerekmez eviniz pislenmeden ve çok kısa sürede petekleriniz ilk gün ki verimliliğine ulaşır.

Tesisat yıkamada yapılan işlemler

 

  • Makinenin sisteme bağlanması 
  •  
  • Makinenin çalıştırılıp  yıkanması 
  • Yıkamadan sonra tesisatta bulunan pisliğin tahliyesi 
  •  
  • Kombi alt filtrelerinin temizlenmesi Tüm panel radyatörlerin havasının alınması ve reglaj ayarlarının yapılması Kombinin çalıştırılıp sistemin ısıtılması’dır.
  •  

 

Tesisat Temizleme