Kombi ve Petek Temizleme

Kış aylarına girdiğimiz şu mevsimde, doğalgaz ve petek bakımı herkesin ortak sıkıntısıdır . Her yıl kış aylarına girerken  doğalgaz kombisine  bakım yapması için servis çağrılır. Peki ya petek bakımı? Doğalgaz peteklerini gerektiği kadar önemsiyor musunuz?  

Genelde doğalgaz peteklerinin ara sıra havası alınır ve bakımının yapıldığı düşünülür. Ne yazık ki bu iş bu kadar kolay olmaz. Sudaki tortu ve çamur petek içlerinde zamanla tıkanıklık yapar. Bu tortular kış boyunca kombi çalıştığı sürece  birikir ve kuruma dönüşür.

Belli aralıklarda peteklerin içerisindeki bu tortu, çamur ve kurumlar temizlenmez ise doğalgaz petekleri istediğiniz randımanda çalışmaz. Isınma ve ısıtma özelliğinde kayıp yaşadağınız doğalgaz peteklerinin ısınabilmesi için doğalgaz kombi derecesini yükseltirsiniz. Yüksek derecelerde yaktığınız doğalgaz faturalarınıza yüksek ölçüde yansıyacaktır. Isınamadan fazlasıyla doğalgaz faturası ödemeyi hiç kimse istemez. Bu yüzden doğalgaz peteklerinin temizliğine daha fazla önem vermelisiniz.

Zafer ısı olarak biz kombi ve petek temizliğinde kesinlikle kimyasal kullanmıyoruz sistem temizliğini iki yönlü olarak temizliyoruz önce tesisata  tersten yıkama  ve herbir peteği ayrı ayrı olarak yıkaması yapılır bütün petekler yıkaması yapıldıktan sonra makinanın bağlantıları değiştirilir ve  düz yıkama işlemi gerçekleştirilir bu işlem den sonra aynı şekilde kombinin içi deaynı şekilde makıne ile temizlenir aksi halde kombi  eşanjör temizliği yapılmaz ise devirdaimde sıkıntı olması yüksek ihtimaldir bu işlemi biz zafer ısı olarak son sistem rothenberger yıkama makınası ile gerçekleştiriyoruz

Kombi ve Petek Temizleme