Pimaş Hattındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Pimaş borularındaki su kaçağı alt kata sızıyorsa, sorunun pimaş borularında olduğu anlaşılabilir. Çünkü pimaş borularındaki su kaçaklarında, sızan su devamlı akmaz. Üst katın kullanıma bağlı olarak akar. Ayrıca rengi de farklıdır ve bazen kokmaktadır. Bu belirtiler söz konusu ise kaçağın pimaş borusundan olduğu tahmin edebilirsiniz. Ancak cihaz olmadan yerini bulmanız çok zordur. Mahalle tesisatçısını çağırsanız bile, elinde cihaz yoksa tahmini olarak yer belirlemeye çalışır ve tadilat masrafı artar.

Firmamız tarafından pimaş hattındaki su kaçağı nasıl bulunur?

Firmamız, her kaçak türü için farklı cihaz kullanmaktadır. Pimaş hattındaki su kaçakları için kameralı görüntüleme cihazı kullanıyoruz. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içine gönderilir. Pimaş borusunun içi dikkatli olarak incelenir. Personel deneyimli olmazsa cihazdaki görüntülerin birçoğunu yorumlayamaz ve sorunu gözden kaçırabilir. Bu işte tecrübeli personellerle çalışan firmamız, pimaş borusundaki su kaçaklarını en kısa sürede tespit etmektedir.

Cihazın aktardığı görüntülerden; borunun meyilsiz olması, boruda herhangi bir çatlak veya kırık olması, borunun contalarında sıyırma olup olmadı, borunun içinin yağlı olup olmadığı gibi sorunların hepsi tespit edilir. Tespit işleminden sonra gerekli çalışmalar başlar.

Ancak pimaş borusunda çatlak, kırık veya conta sıyırması varsa, borunun tamamının değişmesi gerekir. Bunun için onarım ekiplerimiz adrese yönlendirilir. Onarım işinde tamamen deneyimli olan ekiplerimiz onarımın tamamını yaparak kullanıma hazır hale getirir. Ayrıca yapılan bütün onarımlar kayıt altına alınarak bir yıl garantilenir. Bir yıl içinde firmamız tarafından yapılan onarımlarda bir arıza çıkması durumunda ücretsiz olarak tekrar onarımını yapmaktayız.

çorlu petek temizliği, çorlu su kaçağı tespiti, çorlu su kaçak tespiti, çorlu doğalgaz