Pimaş Aç (Kameralı Robotla Pimaş Açma) Nasıl Yapılır?

Pimaş aç yani kameralı robotla pimaş açma hizmeti herhangi bir tadilat ortamı oluşmasına gerek kalmadan ve kırma yapmadan pimaş borularının açılmasını sağlar.

Genel olarak bakıldığında pimaş boruları çok çeşitli sebeplerden dolayı tıkanmaktadır. Yaşanan bu pimaş tıkanması lavabo borularında, tuvalette ya da ilgili binanın logar borusunda meydana gelmektedir. Lavabolara atılan yabancı cisimler yaşanan tıkanıklıkların en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Atılma sıklığı ve cismin boyutu tıkanıklık üzerinde doğrudan etkili olup sabun kalıntıları ya da sakal kılları da tıkanıklığa yol açabilmektedir. Bu nedenle pimaş tıkanıklığı yaşanmaması için lavabolara ya da benzer ortamlara yabancı cisim atmaktan kaçınmak gerekir.

Kameralı Robotla Pimaş Açma

Kameralı robotla pimaş açma hizmeti profesyonellik istemekte olup herkes tarafından yapılmaz. Bu hizmetten yararlanılmak istenildiğinde hizmet kalitesinden emin olunan yerler tercih edilmelidir. Özellikle kalabalık nüfuslu şehirlerde bu hizmete olan talep fazla olduğundan dolayı doğru firma seçilmelidir. Firmaya pimaş açma talebi oluşturulduktan sonra en yakın ekip ilgili adrese yönlendirilmekte olup sorun kısa süre içerisinde halledilir. Etrafı kirletmeden ve herhangi bir zarar vermeden yapılan bu işlem için telefon üzerinden hizmet talebi oluşturulması yeterlidir. Pimaş kırmadan robotla açıldığından dolayı genellikle işlem kısa süre içerisinde tamamlanır. Bu işlem esnasında kullanılan kamera sorunun sebebinin tespit edilebilmesi bakımından büyük öneme sahiptir.

Pimaş Aç (Kameralı Robotla Pimaş Açma)

Tuvalete düşen yabancı cisimler, duş giderlerinde biriken saç kılları, lavabolara dökülen yemek artıkları, atık yağlar, sabun parçaları ve buna benzer durumlar pimaşların tıkanmasına yol açmaktadır. Tesisat firması tarafından sunulan pimaş aç (kameralı robotla pimaş açma) hizmeti sayesinde yaşanan bu sorunlar basitçe ortadan kaldırılır.

Genellikle pimaş açma denilince kimyasal kullanımı akla gelse de bu durum derin tıkanıklıklar için çözüm olmayabilir. Bunun yerine kameralı robotla pimaş açma hizmetini tercih etmek kesin sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Tıkanıklığın sebebi eğer bir cisim ise robotun uç kısmına uygun aparat takılarak cisim olduğu yerden çıkarılır ve böylece sorun ortadan kaldırılır.