Makineyle Petek Temizliği Yapmak Neden Önemli?

Petekler temizlenmediğinde, ısınma sisteminde aksamalar meydana gelir ve yüksek faturalara karşılık az ısınma gerçekleşir.

Bir ya da iki yıl arayla yapılan makineyle petek temizliği kimyasal temizleme yöntemiyle uygulanır. Eğer siz de peteklerinizin iyi yanmamasından şikayetçiyseniz, muhtemelen temizlik işlemi sonrası şikayetiniz son bulacaktır. Petekler, içindeki sıcak suyla ısınma sağlar. Kirli bir petekte bu suyun dönüşüm hızı yavaşlar. Bu yüzden iyi bir ısınma gerçekleşmez. Kimyasal malzemeler kullanılarak yapılan temizlik 2 yıla kadar garanti verir ve ısınma sorunu ortadan kalkar. Böylece faturalarınız da yükselmemiş olur. Kış mevsimi gelmeden, peteklerin temizlenmesi sağlanmalıdır.

Kirli suyla dolu olan peteklerin ısınmaları da mümkün değildir. Yüksek derecelerde yakmanız bile ısınmasını sağlamaz. Alt kısmı sıcak üst kısmı soğuk kalır. Bu yüzden iyi bir ısınma olmadığı gibi, faturalarınız da yükselir. Ekonomik fiyatlarla temizlenen peteklerinizin içinden çıkan siyah suyu görünce ne dediğimizi anlayacaksınız.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Adım adım petek temizleme uygulamasında öncelikle vanaların gevşetilip kirli suların boşaltılması ilk adımdır. Ancak bunu kendiniz yapamazsanız bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Uygulamanın temeli, peteğin içindeki kirli suyun boşaltılmasıdır. Bunun için kolayca temizlik yapılabilir. Ancak kimyasal kullanarak iyice temizlenmesi çok daha etkili olacaktır. Bunun için firmamızdan hizmet alarak, güvenilir bir çözüm bulabilirsiniz. Kimyasallı petek temizliği uygulamasıyla petekleriniz en az 2 yıl güvenle kullanılabilir. Petek temizliğini bir uzmana yaptırmanız gerekir. Çünkü peteklerin yerinden sökülmesi ve takılması için uzmanlık gerekebilir.

Özel Makinelerle Petekleriniz İlk Günkü Gibi

Petek temizliği ve hava boşaltılması için kullanılan özel makineler, kısa sürede peteklerinizin mükemmel biçimde temizlenmesini sağlayacaktır. Hem çevreyi kirletmeden hem de etkin bir temizlik yaparak kirlerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Peteklerin içinde biriken kirli suların temizlenmesi, kombinin havasının alınması gibi işler, kışa girmeden yapılmalıdır. Bu yüzden yılda bir kontrollerinizi aksatmamalısınız.

Petek Temizleme Fiyatları;

Petek sayısına göre değişen petek temizliği fiyatları son derece ekonomiktir. Bu yüzden  hizmet almak istediğinizde bizden fiyat teklifi alabilirsiniz. Petek temizliğinde uzman olan ekibimiz, birkaç saat içinde temizliği tamamlayacak, sorunsuz bir kış geçirmenizi sağlayacaktır.