Klozet Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Ev ve iş yerlerinde tuvalet tıkanıklığı yaşanması en büyük sorunlardan biridir. Tıkanık tuvaletler robotik makinelerle açılır.

Her zaman umulmadık anlarda başımıza gelen tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapılmadan düzelmez. Genelde katı atıkların tuvalete atılması sonucu oluşan ve tesisatın da sorunlu olması nedeniyle baş gösteren bu sorun, ciddi bir probleme neden olabilir.

Genelde acilen bir çözüm aranan bu durumda tuvalet tıkanıklığı açma işlemini yapacak uzman aranır. Özel cihazlarla açılan tıkanmalardan sonra yeniden aynı sorunun yaşanmaması için önlem alınması gerekebilir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinin kolayca gerçekleşmesi için firmamız özel ekipmanlarla gelerek, vakumlu sistemle temizlik sağlar. Banyo ve tuvaletlerdeki lavaboların da aynı şekilde tıkanması zor durumda kalmanıza neden olabilir.

Tıkanmalar Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığının açılması için özel cihazlar kullanılır. Tıkanıklığın yerini tespit eden ve tıkanma nedeni olan maddeleri kendine saran bu sistemler sayesinde tıkanıklık kesin olarak ortadan kalkar. Robotik sistemler olan bu sistemlerle 1.5 metreye kadar olan tıkanmalar kısa sürede tespit edilir. Böylece sorun kısa sürede çözülür. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi uzman ekipler tarafından özel makinelerle yapılır. Kişinin kendi çabalarıyla denemeleri daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden dikkatli olunmalıdır.

Tuvaletiniz Tıkandıysa Acele Edin

Çoğu zaman tuvalet tıkanıklıkları, su toplanması ve giderin kolay gitmemesiyle kendini belli eder. Bu yüzden taşma öncesi sorunlar görüldüğünde elinizi çabuk tutarak bir uzmandan destek almalısınız. Günlük hayatta kullanılan birçok madde tuvaletlerin tıkanmasına neden olur. Bunları sayacak olursak:

  • Tuvalet kağıdı
  • Islak mendil
  • Kadın pedi
  • Çocuk bezleri
  • Saç ve kıl atıkları
  • Yiyecek atıklarıdır.

Bu ürünler tuvalete sıkça eklenirse bir yerde tıkanacaktır. Zamanla boruların dolmasına neden olan ve tıkanıklıkların artmasına sebep olan ürünler, taşma sorunuyla karşınıza çıkar. Banyonun tuvalet taşması nedeniyle kirlenmesinin yanında kirli koku da bir türlü gitmez. Eğer temizliğe rağmen banyonuzda geçmeyen bir kirli koku varsa bunun nedeni tuvaletin tıkanmasıdır.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Robotik sistem kullanılarak yapılan tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları sanılanın aksine uygundur. Ancak tıkanmanın ilerlemesi tesisat sorununa da yol açacağı için dikkat edilmelidir.