Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Artık su kaçakları konusunda endişe duymaya gerek yok, çünkü cihazla su kaçağı bulma nasıl yapılır sorusunun yanıtı hayatımızı kolaylaştırıyor.

Su kaçağı tespit cihazı olarak tanımlanan alet sıhhi tesisatçılığın teknolojiden aldığı yardımdır. Evlerde veya işyerlerinde yaşanması gayet normal olan su kaçakları artık bu gelişmiş ekipman sayesinde kırmadan su kaçak tespit  ediliyor ve tamirat işi de böylece çok pratikleşiyor.

Binalarda Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Eğer yaşanılan mekanda kötü bir nem kokusu oluşuyorsa, buna ek olarak duvarlarda rutubetlenme ve duvar yüzeyince pamukcuklaşma denen kabartılar görülmeye başlamışsa ilk etapta akla bir yerlerde su kaçağı oluştuğu gelir. Ayrıca kullanılan temiz suyun basıncının düşmesi de temiz su borularında oluşan bir sızıntıyı düşündürür. Ana vanayı kapattığınız zaman su sayacı hala dönüyorsa bu da su kaçağı olduğunun başka bir ispatıdır. Yapılması gereken modern ekipmanla çalışan, uzman bir sıhhi tesisat tamir ekibi çağırmaktır. (Firmamızı böylesi durumlarda hemen arayabilirsiniz. İnternet sitemizde bütün haberleşme bilgilerimiz mevcuttur.)

Su kaçakları artık tahminlere dayanarak veya elle duvarları  yoklayarak bulunmuyor. Kameralı su kaçağı tespit cihazı bu iş için kullanılıyor. Bir çeşit görüntüleme aleti olan bu minik kameralı sistem kanal veya boruların iç kısımlarına cihazı sarkıtırarak sızıntı yerleri birebir tespit edilmektedir. Böylece sızıntının yeri de tam olarak bulunabilmekte, tamir için sadece küçük bir bölümün açılması yeterli olmaktadır. Aynı zamanda kanallarda oluşan tıkanıklıklar da bu görüntüleme yöntemiyle açılmaktadır.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Diğer Cihazlar

Kamera kullanımından başka binalarda görülen su kaçakları akustik dinleme yapabilen aletler yardımıyla da bulunabilir. Ses frekanslarını yakalayan bu alet sıhhi tesisatçılıkta da kullanılmaya başlanan profesyonel bir cihazdır. Termal özelliği taşıyan kameralar da kırmadan su kaçak tespiti için kullanılabilir. Isı değişimlerini algılayan bu kamera sıcak su tesisatlarında kaçak olup olmadığını tespit edebilir. Nem ölçer cihazlar da yapılardaki su kaçaklarının bulunması için kullanılan ekipman arasındadır.

Su kaçağı tespiti fiyatları ya da sonrasındaki tamirat masrafı için endişelenmenize de gerek yok. Önce müşteri memnuniyetine önem veren firmamız her zaman için kaliteli hizmet ve uygun fiyat anlayışı ile çalışmaktadır.