Kameralı Robotla Lavabo Açma

Sıhhi tesisat borularında görülen tıkanıklıklar şimdi ne olacak, bu pimaş aç işini kim yapacak endişesini de yaratıyor.

Oysa kameralı robotla pimaş açma işlemi artık yapılabildiği için böyle endişeler duymanıza gerek yok. Teknolojinin günlük hayatta uygulanabilirliğin artması ve görüntüleme yöntemlerinin her yerde kullanılmaya başlanması sonucu gider açılması da kolaylaştı.

Lavabo Tıkanıklığı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Fazla uğraşmanıza gerek yok, böyle bir sorun yaşadığınızda firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Bu sorun günlük hayatta sıkıntı yaratan bir durumdur. Ama çözümü de kolaydır. Elinizden her işin geldiğini biliyoruz ama lütfen kulaktan dolma yöntemlerle tıkalı pimaş boruları kendiniz açmayı denemeyin. (En azından eşinize daha çok iş çıkarmamış olursunuz.) Biz pimaş adı ile bilinen ve sıhhi tesisat donanımında kullanılan pimaş boruların açılması işlemini kameralı cihaz kullanarak, böylece tıkanmış kısmı tam yerinde tespit ederek yapmaktayız. Önce tıkalı bölgeye kanal görüntüleme kamerası ile bakıyoruz. Kameradaki led aydınlatma kanalın içini aydınlatarak gösteriyor. Tıkanıklığın durumu yani nedeni görüntülendikten sonra açılması için gerekli ekipmanı kullanarak boruyu açıyoruz. Bu aparatlar tıkanmaya neden olan maddeyi kıran, parçalayan, ezip küçük parçalara ayıran, döner uçlu cihazlardır. Tıkalı kısma yapılan bu müdahaleden sonra kontrol için gene görüntüleme yapıyor ve sonuçta boruyu açmış oluyoruz.

Bu yöntemin en iyi kısmı şüphesiz tamirin kanal içinde yapılması, tıkanıklık sonucu dışarıya atık suların çıkmamasıdır. Özellikle tıkalı tuvaletlerin açılmasında bunun ne kadar önemli olduğunu tahmin etmek güç değildir. Ortalık kirlenmez, sonradan yapılması gereken o yoğun temizliklere de böylece gerek kalmaz. Kameralı robotla boru açma olarak bilinen bu işlem kanalın girişinden yapıldığı için ayrıca pratiktir. Sanki görüntüleme kamerası hastalığı tespit etmiş, tamir ekimiz ise tedaviyi gerçekleştirmiştir.

Pimaş Boruların Tıkanma Nedenleri

Sıhhi tesisat borularında görülen tıkanmaların en genel nedeni tuvaletlere atılan ve erimeyen tuvalet kağıtları, sıhhi pedler ve bunun gibi su ile akıp gitmeyen materyallerdir. Mutfak boruları ise genelde yemek artıkları ve aşırı atık yağ birikimi yüzünden tıkanmaktadır. Bu yağlanma sonucu oluşacak tıkanmalar için de basınçlı sıcak su kullanan kanal yıkama makinesi ile hizmetinizdeyiz.