Kalorifer Tesisatındaki Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Kalorifer tesisatınızda su kaçağı varsa, bunu ancak kombi basınç göstergesinden anlayabilirsiniz. Her defasında kombinin basıncı düşüyorsa ve siz su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız kombi tesisatınızda su kaçağı olabileceği anlamına geliyor. Ancak 2-3 ayda bir yarım bar kadar azalma söz konusuysa, bu normal bir durumdur.

Firmamız kalorifer kaçağı tespitinde termal kamera kullanmaktadır. Termal kamera ile sıcak olan kalorifer boruları beton altında olsa bile görülmektedir. Bu sayede kalorifer borularında kırık varsa hemen tespit edilir. Noktasal olarak yapılan bu tespitle, o bölge ufak çaplı olarak kırılır ve borunun kırık olan kısmına ulaşılır. Onarımı kısa sürede yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Bazı kalorifer kaçaklarında ise hiç onarım yapmaya gerek bile kalmaz. Firmamız tarafından çatlak onarma özelliğine sahip bir kimyasal ilaç kullanılır. Kimyasal ilacın kalorifer tesisatına hiçbir yan etkisi yoktur. Kalorifer hattında su ile birlikte kalorifer tesisatını dolaşarak borulardaki bütün çatlakları onarma özelliğine sahiptir. Bu sayede kırma dökme olmadan onarım gerçekleştirilmiş olunur.

Evde su kaçağı nasıl bulunur? Sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazıda, sizlerin de fark ettiği gibi firmamızın sahip olduğu cihazlar olmadan su kaçağını noktasal olarak tespit etmek mümkün değildir. Evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, su faturanız az kullanmanıza rağmen yüksek geliyorsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Haftanın yedi günü hizmet veren firmamız, en kısa sürede adresinize gelerek kesin olarak sorunlarınızı çözüme kavuşturmaktadır.

 

 

çorlu su kaçağı tespiti, çorlu su kaçak tespiti, çorlu petek temizliği