Çorlu Su Kaçağı Nereden Olabilir?

Binalarda ortak olarak kullanılan bölgeler vardır. Bu bölgeler genellikle ortak kullanım alanları diye anılır. Binanın bu alanlarında herhangi bir sorun olduğunda, binada bulunan kişiler bu masrafları ortak karşılar. Fakat bazen öyle bir durum söz konusu olur ki kimin karşılaması gerektiği konusundan işin içinden çıkılamaz. İçinden bir türlü çıkılamayan bu sorunlardan biri de binadaki su kaçağı sorunudur. Ansızın dairelerin herhangi bir yerinden sular sızmaya başlar. Sızan suların kaynağını bulmak zordur. Ortada bir su sorunu varken bu probleme hangi dairenin sebep olduğu bilinmediğinden müdahale geç yapılır ve su ileri derecede tahribata neden olur. Bina sakinleri kendi aralarında suyun kimden geldiğine karar vermeye çalışırken, sorun iyice büyür. Üzerine gidilecek sorumlu bir kişi bulunamadığından da sorunda çözülemez.

Kaçak Yerini Tespit Etmek

Apartmanlarda nereden geldiği bilinmeyen sular için, su kaçağı bulan cihazlar vardır. Kaçak arama cihazı ile sorunun kimden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceği belirlenir. Ancak bu işlerin yapılabilmesi için de binada sorunun çözümü için ortak bir karar alınmak zorundadır. Çünkü dairelerin test edilmesi ve icap ederse her daireye bakılması gerekebilir. Sorun çıkarmadan çalışabilecek bir ortam hazırlanmalıdır. Böylece kaçağı arayan usta düzgün çalışabilir. Kaçak yerini tespit etmek çok yorucu bir iştir. Hem kafa, hem de beden çalışması çok streslidir. Kafası rahat olmayan bir usta, doğru tespit yapamayabilir. Dışardan bakıldığında, cihaz tutuluyor kaçak neredeyse orayı gösteriyor zannedilse de aslında yorucu ve bulunması zor olan su kaçakları insanı yıpratır. Kaçak bulma işinde yükün çoğu ustadadır, cihaz sadece ustaya yardım eder. Sanılanın aksine önemli olan usta faktörüdür. Kaçak doğru yerden mi? Pis su mu, temiz su mu? Tüm bu karmaşık sorular normal tesisatçıların zihnini bulandırdığından ve uğraşıp, strese girmek istememelerinden cihazlarla bulan firmalar rağbet görmektedir.

Su Kaçağı Nereden Olabilir?

Boruların patlaması ile açığa çıkan su, sızabildiği her çatlaktan hemen her yere yayılabilir. Sızan su çatlaklardan yol bularak inanılmaz derecede ilerler. Beton içindeki yolu izleyen suyun çıktığı noktayla, kaçağın başlangıç noktası arasında bağlantı göremeyebilirsiniz. Bu gayet normaldir. Çünkü sıvıların hele de suyun zaman aşımı ile taşları, mermerleri bile erittiğini düşünülürse, önünde herhangi bir engel tanımayacağını görülmektedir. Çoğu zaman binaların elektrik tesisatları içine de giren su, kablo kanallarını kullanarak, farklı yerlerden çıkabilir. Binanın herhangi bir yerinde oluşan su kaçağı, elektrik hattına girdiği anda hiç beklemediğiniz gibi, binanın diğer ucundan da çıkabilir. Anlattığımız bu olaylar suyun farklı noktalardan çıkmasının sebebidir. Suyun kaynağını ise bilgisayarlı su kaçak arama cihazı ile bulanabilir. Binada su kaçağı bulmanın en iyi yolu anlattığımız sistemlerle gerçekleşebilir. Akan suların, size ve komşularınıza daha fazla zarar vermesini istemiyorsanız İstanbul Tesisat ustalarına ulaşmanız yeterli.

çorlu su kaçağı tespiti  çorlu su kaçak tespiti   çorlu petek temizliği